Hverdage 9 - 15.30 - Tlf: 71 99 99 37
Oplev en høj lyskvalitet med denne 2.2W G9 plast spotlys, der er udstyret med en pålidelig Samsung Chip. Lyset, der udsendes, har en lysstyrke på 200 lumens og en spredningsvinkel på 300 grader, hvilket sikrer en jævn fordeling over et stort område.
Dette lys har en neutral hvid farvetemperatur på 4000K, hvilket gør det ideelt til at skabe et effektivt arbejdsmiljø. Den neutrale kulør sikrer, at der ikke er nogen blå eller gule toner, så de belyste emner fremstår naturlige.
Med dimensionerne på 56 x 18 mm passer dette spotlys nemt ind i små armaturer. Det har en G9 fatning, der muliggør nem installation. Bemærk, at produktet har en IP20-klassificering, hvilket gør det ikke modstandsdygtigt over for vand.
Med en RA-værdi på 80-85 sikrer denne lyskilde, at alle farver fremstår livagtige og naturlige, hvilket er tilstrækkeligt for langt de fleste behov.
Vælg denne LED spotlys med Samsung Chip for at opnå et pålideligt og naturligt lys, der opfylder dine belysningsbehov i både hjemmet og arbejdsomgivelser.
Lyset | |
---|---|
Kulør | Neutral hvid |
Neutral hvid kulør | 4000K |
Lysstyrke | 200 lumens |
Spredning | 300 grader |
RA | >= 80 |
Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
Dimensioner | |
---|---|
Fatning | G9 |
Bredde | 56 mm. |
Dybde | 18 mm. |
IP klassifikation | IP20 |
Effekt & spænding | |
---|---|
Forbrug | 2.2W |
V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.